Anna Wojtysiak

Anna WOJTYSIAK

Anna Wojtysiak

Lista KWW „WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY” Pozycja 8

Okręg nr 3

Dzielnice: Mirów; Północ; Wyczerpy-Aniołów; Zawodzie-Dąbie.

Nazywam się Anna Wojtysiak.

Mam 37 lat i jestem rodowitą częstochowianką. Obecnie pracuję w Dziale Organizacyjnym Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie. W tym czasie zainicjowałam szereg akcji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Wspólnie z Komendą Miejską Policji w Częstochowie i we współpracy z Częstochowskim Centrum Aktywności Seniorów przeprowadziłam akcję „Bądź bezpieczny, seniorze”, w ramach której powstały edukacyjne spoty radiowe i filmowe ostrzegające seniorów przed ludźmi działającymi metodą „na wnuczka i policjanta”. Podczas akcji do ponad 300 seniorów z Częstochowy dotarli policjanci z ostrzeżeniami i poradami.

Z myślą o bezpieczeństwie osób starszych opracowałam też „Abecadło bezpieczeństwa seniora” wydane pod patronatem prezydenta miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Poradnik ten z sukcesem dotarł do dużej grupy seniorów i stał się niejako ich „prywatnym systemem bezpieczeństwa”. 

W swojej pracy pamiętam również o bezpieczeństwie najmłodszych, dlatego wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK zorganizowałam konferencję dla dzieci i młodzieży dotyczącą ich bezpieczeństwa w Internecie, a także wyjazd szkoleniowy dla najmłodszych lokatorów zasobów 

komunalnych do siedziby NASK w Warszawie. Współtworzyłam także kolorowankę edukacyjną dla dzieci pt. „Kubuś sam w domu”, która pokazuje, jak zachowywać się w domu podczas nieobecności rodziców.

Dbam o czyste otoczenie, w tym o czyste place zabaw i place rekreacji ruchowej, dlatego przygotowałam akcję edukacyjną dla mieszkańców pt. „Czyste podwórko”, która zachęca do sprzątania po swoim psie. Dzięki takim działaniom w Częstochowie pojawiły się tabliczki w kształcie czworonogów z zabawnymi napisami oraz tablice w kształcie znaków drogowych, które przypominają częstochowianom o obowiązku sprzątania po swoim psie.

Przez wiele lat oglądali mnie Państwo na ekranie swoich telewizorów w lokalnej Telewizji Orion. „Na antenie” rozmawiałam z  przedstawicielami różnych środowisk o sprawach im bliskich. Szczególnie ceniłam sobie spotkania z seniorami i audycje przeznaczone dla kobiet.

Jestem absolwentką częstochowskiego Liceum Sienkiewicza – szkoły, którą ukończyło wielu częstochowian. Potem studiowałam jeszcze na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.  

Jestem kobietą z pasją, a moją największą jest Częstochowa. Kocham jej bogatą historię i tradycje. W wolnych chwilach chodzę do kina i na miejskie koncerty. Uwielbiam zwierzęta, a w szczególności mojego psa. W życiu stawiam przede wszystkim na rodzinę, pracę i bezpieczeństwo. Moim marzeniem jest to, by Częstochowa była miastem, w którym żyją całe pokolenia – od najmłodszych po seniorów. Chcę działać na rzecz ich bezpieczeństwa i rozwoju.

Wszyscy kandydaci okręgu wyborczego nr 3

Krystyna-Stefańska248x304-min

Krystyna Stefańska

Okręg 3, Pozycja 1
Zbigniew-Jadczak248x304-min

Zbigniew Jadczak

Okręg 3, Pozycja 5
stachurski248x304-min

Jakub Stachurski

Okręg 3, Pozycja 2
Radosław-Włodarek248x304-min

Radosław Włodarek

Okręg 3, Pozycja 6
Włodzimierz-Gidzela248x304-min

Włodzimierz Gidziela

Okręg 3, Pozycja 3
Iwona-Lamch-Chlebowska248x304-min

Iwona Lamch-Chlebowska

Okręg 3, Pozycja 7
Justyna-Wrzalik-248x304

Justyna Wrzalik

Okręg 3, Pozycja 4
Anna-Wojtasik-248x304

Anna Wojtysiak

Okręg 3, Pozycja 8