Kamil Dobrowolski

Kamil Dobrowolski

Kamil Dobrowolski

Lista KWW „WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY” Pozycja 5

Okręg nr 5 

Dzielnice: Błeszno; Dźbów; Gnaszyn-Kawodrza; Grabówka; Lisiniec; Stradom

26 lat, przedsiębiorca działający w Stowarzyszeniu Rozwoju Małej Przedsiębiorczości i lider „Idea For Life” – realizatora projektów dla młodych częstochowian. Chce wspierać przedsiębiorczość, rozwój firm i potencjał młodych.

Działalność społeczna:

  • Od wielu lat wspólnie z gronem wspaniałych ludzi rozwijam działalność Częstochowskiego Stowarzyszenia Rozwoju Małej Przedsiębiorczości. Takie działanie jest niezwykle ważne dla przyszłości naszego miasta.
  • Szczególnie leży mi na sercu ułatwienie startu zawodowego młodym Częstochowianom, tak by mogli planować swoją przyszłość w Częstochowie. Rok temu zostałem liderem stowarzyszenia „Idea For Life” z siedzibą w Częstochowie. Ideą członków tej grupy jest aby jak najwięcej młodzieży mogło zapoznać się z tym, jak funkcjonują nasi sąsiedzi nie tylko w Unii Europejskiej ale także inne społeczności na całym świecie. Do dzisiaj przygotowaliśmy wiele programów  i projektów, w których do końca 2019 roku skorzysta kilkuset młodych Częstochowian.

Dla Częstochowy:

  • Jak pokazują ogólnopolskie statystyki, jedna trzecia zarejestrowanych podmiotów gospodarczych nie osiąga rocznych przychodów przekraczających 50 tysięcy złotych. Jest rzeczą oczywistą, że likwidacja różnego typu barier dla tego sektora powinna być priorytetem, nie tylko dla rządu ale również dla samorządów. Jestem przekonany, że poprzez pracę w Radzie Miasta mógłbym istotnie przyczynić się do wprowadzenia wielu rozwiązań i inicjatyw dających szansę na ułatwienie codziennego życia i funkcjonowania ludziom posiadającym potencjał przedsiębiorczości.
  • Będę działał na rzecz stwarzania warunków do lepszej pracy m.in. poprzez kształtowanie polityki podatkowej (racjonalne podatki od prowadzonej działalności gospodarczej, nieruchomości, itp.), wykorzystywanie terenów podległych miastu np. związane z funkcjonowaniem stref ekonomicznych czy dążenie do zwiększenia udziału Częstochowy w podziale środków z budżetu województwa Śląskiego. 
  • Aby efektywność zarządzania miasta poprawiała się konieczna jest większa mobilizacja społeczeństwa lokalnego w szczególności młodego pokolenia, które nie ma barier w komunikacji i potrafi się poruszać w nowoczesnym świecie.

Zapraszam wszystkich 21 października do głosowania i proszę o Wasze głosy.

Wszyscy kandydaci okręgu wyborczego nr 5

Teresa-Szajer248x304-min

Teresa Szajer

Okręg 5, Pozycja 1
Kamil-Dobrowolski248x304-min

Kamil Dobrowolski

Okręg 5, Pozycja 5
andrzej-czerwinski-poprawione248x304

Andrzej Czerwiński

Okręg 5, Pozycja 2
jolanta-bachniak248-min

Jolanta Bachniak

Okręg 5, Pozycja 6
Michal-Szymczyk248x304-min

Michał Szymczyk

Okręg 5, Pozycja 3
Beata-Nowak248X304-min

Beata Nowak

Okręg 5, Pozycja 7
Cezary-Wosiński248x304-min

Cezary Wosiński

Okręg 5, Pozycja 4