Grzegorz Basiński
Grzegorz Basiński
Lista KWW „WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY” Pozycja 3
Okręg nr 4
Dzielnice: Ostatni Grosz; Raków; Wrzosowiak
Grzegorz Mieczysław Basiński –
Częstochowianin lat 51, z Rakowa, pochodzący ze znanej sportowej rodziny Basińskich związanych z RKS „Raków” Częstochowa. Absolwent Wydziału Filologiczno – Historycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie w 1995 r. Nauczyciel historii częstochowskich szkół: podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Autor licznych publikacji, audycji radiowych i internetowych o historii Częstochowy, dzielnicy Raków i RKS „Raków” Częstochowa, między innymi „Przy kawie o „Rakowie” cz. I i II. Twórca Sali Tradycji Dzielnicy Raków i Robotniczego Klubu Sportowego „Raków” Częstochowa w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie.
Członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Częstochowa, Prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Częstochowie – organizator sesji popularyzatorskich o działalności Armii Krajowej w subregionie częstochowskim, prowadzący od lat w Częstochowie, w imieniu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, uroczystości rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego oraz ku czci żołnierzy AK kpt. J. Kurpińskiego „Ponurego” w Złotym Potoku.
II Wiceprezes Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Częstochowie. Turysta rowerowy – twórca Szkolnych Kół Turystyki Rowerowej: „Wrzuć Piątkę”, „Szybka Szprycha”, „Częstochowscy Towarzysze XXI”.
W latach 1994 – 1998 radny Rady Miasta Częstochowy II kadencji z Rakowa. Współorganizator i juror Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych naszego miasta i powiatu.
Żonaty, jeden syn. Hobby: historia, turystyka rowerowa, dobra książka.
W samorządzie częstochowskim będę się starał o:
Dla dzielnicy
- rewitalizacja starej części Rakowa – „domów robotniczych” przy ul. S. Okrzei,
A. Towiańskiego, ul. Syrokomli - rewitalizacja „domów inżynierskich” – ul. T. Rejtana
- przedłużenie trasy rowerowej od dworca PKP Częstochowa – Raków do granicy miasta
- remont elewacji szkół: SP 34 i LO im. J. Dąbrowskiego
- remont ulic: Sportowa, W.Łukasińskiego, B.Limanowskiego od ul. S.Okrzei do dworca PKP Częstochowa-Raków
- wspieranie modernizacji obiektu RKS „Raków” Częstochowa
Dla miasta
- praca ponad podziałami politycznymi
- zmniejszenie zagrożenia smogiem
- łączenie częstochowskich tras rowerowych ze szlakami turystyki rowerowej poza miastem
- tworzenie terenów zielonych w południowej części Częstochowy – dzielnica Dąbie
- przebudowa ciągu pieszego przy ul. Bugajskiej w ciąg pieszo – rowerowy i jego połączenie z niebieskim szlakiem rowerowym w stronę Poraja, Choronia, Biskupic, Sokolich Gór.
Jestem częstochowianinem w IV pokoleniu, dobrze znam potrzeby naszego miasta i jego mieszkańców. Zależy mi na rozwoju Częstochowy i dobrym poziomie życia ludzi tu mieszkających. Jeżeli się ze mną zgadzasz – głosuj na mnie